Informace o nás - Chico

Začátek naší společné cesty je téměř dramatický. Chico si ke mě našla cestu 27.7.2007 jako dar a rozptylovač chmurů.  O tři dny dříve byla totiž přinesena v čelistech a málem sežrána loveckým štěnětem Bredem v Brně v Bystrci. Nejprve jsme si mysleli, že ji někde ukradl, ale poté, co jsme zjistili plemeno a kratší strst, došli jsme k jiné teorii.

Chico Freaki

Po mnoha prohlídkách odborníků zařazena skutečně jako čistokrevná Něvská maškaráda s kratší strstí. Testována před krytím negativně na FiV a FeLV, naprosto zdravá.

Došli jsme k závěru, že je pravděpodobné, že byla z papírového chovu právě pro svoji kratší srtst pravděpodobně vyhozena. Teorii o šlechtěných genech prověřila i koťata z prvního vrhu (u všech se projevila správná stavba i zbarvení). Toto zbarvení je totiž recesivní a jak jsem byla odborníky informována, aby bylo zachováno u koťat, je třeba je dodržet min. tři generace nazpět u obou rodičů. A tak chico našla domov, spousty obdivovatelů a žadatelů o koťátka.

 

Ale to předbíháme. Protože je toho v deníčku Chico již hodně, odpusťte, že budu dále postupovat heslovitě:

28.7.2007  - První hledání kotěte pod posteli a přiřknuto jméno "Chico Freaki" (Ifalikem, Niwethkou a Steky)
                 - Naučena sedět na kobouku
29.7.2007  - Pořízeny nové kšíry (mini dog), první delší putování po městě vnáručí (čímž byl odstartován náš společný společenský život plný cestování).
                 - Naučila se vylézt na postel zavěšenou ve 2m a samozřejmě slézet. Konečně si začíná i více hrát a mizí plachost.
1.8.2007    - Kšíry už nedělají problém. Učím ji sedět při cestování na rameni, abych měla volné ruce a Chico nechodila po městské špinavé zemi

                 - Venkovní cesty a společnost jí už nedělají žádný problém, většinou venku v klidu spí a pozná kde je doma. Na chodmě již najdě správné dveře od bytu.
                 - Jako nejoblíbenější pelíšek byl zabrán kus mé postele
4.-5.8.2007 - Poprvé jsme spolu cestovaly na chaloupku  (4 hodiny vlakem tam a 4 zpatky) - na cestě naprosto v klidu (ukázalo se, že i do budoucna jí cestování vlakem i na delší trasy nedělá problém a díky tomu může trávit víkendy se mnou, ať jedu téměř kamkoliv)
                  - Absolvovaly jsme první 3km výlet od vlaku na chalupu na zádech, kde se již bez problémů udrží a cítí se tam bezpečně
11.-12.8.2007 - Absolvovala terapii proti jejímu panickému strachu ze psů. To znamenalo víkend v baráku s 10 psy, přičemž jeden trénovaný submisivní jezevčík Nero s ní, jeho paničkou a mnou obýval jednu místnost. Nakonec se podařilo je skamarádit.
1.-2.9.2007 - Víkend na chalupě -  poprvé pod dohledem puštěna na uzavřený dvůr na zahradě (lezení na strom a jiné disciplíny)

                  - Chco se učí přijít i venku na zavolání a jde jí to mystrně. (Po několika dalších víkendech již není téměř potřeba Chico na dané zahradě hlídat a na zavolání vždy bez problémů přijde).
29.9.2007   - Vzhledem k mé potřebě jezdit školit, byla Chico pořízena nová přepravka a bylo jí zamluvené místo v hotelu v Ostravě.
1.-4.10.2007 - Přežilyjsme spolu 4 denní pobyt v Ostrave, poprvé byla v přepravce 2 hodiny venku, když jsem trochu cvičila v parku. Další den vydržela být v přepravce 7hodin  na mém školení a 3hodiny jízdu autem v kuse.... (zlatíčko)
5.10.2007    - Spinkala po tom všem utahaná jako kote :o)


6.10.2007    - Vypadl prvni mlecny zoubek :o)
9.10.2007    - prvni inscenace Chico na Larpu - hrála Pooky skritku "klicku" (samozřejmě jsem hrála já, chico byla na mém rameni a hráči v některých fázích měli za úkol mluvit k ní - mluveni se zviratky :o) ) ... poprvé spala celou noc a ráno byla tak unavená, že nešla vzbudit :o)
28.10.2007  - první a poslední dobrovolná koupel Chico ve vaně (sama tlapkou omakala vodu a když jsem vylezla z vany skocila si tam ona ... vydrzela 5 vteřin s výrazem " to jsem přeci chtěla" ! :o) )
7.-20.7.2007 - Tento měsíc trávila sama u mé sestry a její rodiny: paničku odvezli do nemocnice
31.1.2008    - Paničku přivezli z nemocnice a Chico byla poprve  na lede na obrovskem jezeře v Mireticich v Železných horách (samozřejmě na vodítku)

Vzhledem k zájmu okolí se rozhodujeme pro koťátka
3.4.2008     - První návštěva u Kocoura v Brně
29.4- 4.5.    - Asi to Chico rozrušilo, protože začala poprvé mrouskat  :o)
19.5 - 23.5. - Druhé mrouskání (cačali jsme přeplánovávat krytí na dřívější termín, než jsme původně předpokládali)

9.6.2008 - Odbery krve (au, s modrinkou) FeLV, FIV = jsme zdravy! = sháníme zdravého nápadníka
9.6.2008  - Nabidnutý kocour s PP a šampiónz výstavy... za jendo krytí chtějí 12 tisíc .. rozmýšlíme se, zda nám to stojí za to, když jsme bez PP
28.6.2008 - Neuspesny pokus o kryti Sapjir Praha (Chico se odmitla priblizit) -

4.7. Testy Kocour FIV a FeLV negativní, Znovu testy na FIV a FeLV Chico negativní = vše tedy v pořádku
27.7.2008 - Připuštěna na 4 dny ke Kocourovi od výše zmíněného kamaráda Michala: a je to láska na první pohled
12.8.2008 - návštěva u veterináře
.... ultrazvuk ukazující 3 koťata a jednu schovanou hlavičku 4 kotěte


26.9.2008 - Narození 4 koťat - Vrh A
První dojmy:

"Zpravy o Chico a kotatkach Chico se celou dobu nechvala jako kocka. Uz skoro rodila, ale odmitala byt v krabici sama a neustale si vynucovala mou pritomnost. Nemohla jsem odejit, protoze chodila hned za mnou, mnaucela.... no a u porodu jsem ji musela dat ruku pod hlavu, jinak nedala pokoj. Teda u prvniho kotete. Druhe uz nezdrhala a nevymaukavala si vic, nez moji pritomnost s ni v koupelne....

Prvni kote zbavila placenty, ale nevedela co s nim dal... Nechala ho byt. Tak jsem ji ho davala pod cumak, az ji doslo, ze ho ma olizat. Trochu jsem jimusela pomoct to prvni osusit. Duhe pro zmenu lizala, ale nejak ji nedoslo, ze ma prekousnout pupecni snuru. Vykaslala se na to, tak po nejaky dobe jsem musela zase zasahnout. Dalsi uz zvladala sama a vedela co a jak. Pak jeste nastal problem, kdyz byla vydesena, ze po ni kotata lezou a odhanela je od struku a koukala na mne nestastne at s tim neco udelam. Mirne pridrzeni na boku a polozeni kotat na brisko nakonec pochopila a kdyz sem na ni koukala vzorne lezela presne v urcene poloze.... Prvni kote naslo struk asi po hodce a to uz ji dosel zbytek....

Presto z toho byla nejaky vydesena a vyvalena. Nemohla jsem ani na chvili odejit, hned bezela za mnou (zakrvacela mi tak koberec v obyvaku)... Vzdy kdyz jsem vstala a sla s ni do koupelny hned rychle zalezla do krabice a vzorne zaujmula polohu v leze a zacala nepredstavitelne vrnet (ostatne jako pokazde, kdyz jsem u ni byla, nebo ji pohladila u porodu) Po dalsi hodine jsem ji musela vynadat, ze to takhle nepujde (jen mirne - preci jen je to rodicka), ale trochu to zabralo. po 15 min stravenych s ni v koupelne, jsem se posunula na chodbu a tam spala asi 45min (a dvarat ji vyhodila zpatky), pak jsem se posunula na dalsich 30 min k dalsim dverim uz v pokoji a pak uz pochopila a mohla jsem jit normalne spat do postele.

Ted rano ze mnou na chvili prisla se pomazlit napit se strasnym dilematme, lezet upanicky nebo kotat..... nakonec kotata zacala mnoukat a ona sama odbehla za nima HURAAAA...."

Narození kocourci - vrh A

Nastalo každodenní vážení 6den - můžete sledovat souboj o cecík, promítnuvší se do váhy:
leva tlapka: 177g (4den:142g; 1den:98g)            - Kocourek Ayden (chocolate collorpoint) - Nový majitel: Radek Šipka
prava tlapka 180g (4den:160g; 1den: 120g)        - Kocourek Aiko ( = dítě lásky)(chocolate collorpoint) - Nová majitelka: Lenka
prava dvojtlapka 174g (4den:154g; 1den:120g)   - Kocourek Aki (=zářivý podzim)(chocolate collorpoint) Nový majitel: Jippo
leva dvojtlapka 188g (4den:168g; 1den: 160g)    - Kocourek Alisan (lila collorpoint) - Nový majitel: Jippo

(koťata byla oznacena na drapcich bud jednom nebo dvou drapkach - leve ci prave tlapce :o) Každodenní vážení se nakonec ukázalo jako velmi dobré, když jedno kotě přestalo žrát. Včas jsme to zjistili a kotě zachránili. Jako dospělé už nemá žádné problémy.)

Po 3 měsících, kdy ybyla koťata řádně naočkována, odčervena, očipována a zaregistrována do mezinárodního registru, si je odnesli majitelé pod stromečky a slavili společně vánoce. My s Chico jeli na chalupu slavit rodinné vánoce, což byl pro její smutek nejlepší lék.

10.2.2009 Radek, co si vzal Aydena bohužel získal alergii an kočky. Ayden tedy putoval k novým majitelům, kde se má dobře.

 

18-21.- 6.2009 - Druhé krytí  - Vrh B

Nápadníkem je opět prověřený Kocour kamaráda Michala (Něvská maškaráda - chocolate collorpoint bez PP)

Následný měsíc jsme si Chico prožily na chaloupce, kde i když těhotná, lozila po stromě, proháněla se po vnitřku baráku a nakonec zjistila co to je myš. Ke konci pobytu se jí podařilo totiž jednu ulovit. Z počátku nevěděla, zda je to správně, ale po pochvale tento výkon ještě 4x zopakovala. :o)

 

 

 

 

Historie

V této části se postupně objeví stručný přehled historie života Chico Freaki a chovné stanice.

Naši Přátelé

Pokud zde chcete mít odkaz na své kočičí stránky, kontaktujte nás.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode